Światowy Dzień Chorego

W najbliższą niedzielę, 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. To szczególnie ważny dzień, podczas którego każdy z nas powinien choć przez chwilę pomyśleć o zdrowiu – swoim oraz swojej rodziny. Zapytajcie dziś swoich bliskich: Jak się czujesz? Czy coś Ci dolega? Kiedy ostatni raz robiłeś/aś badania krwi? Pamiętajmy, że troska o zdrowie, właściwy tryb życia, dieta oraz regularne badania profilaktyczne to sposób na długie życie i dobrą kondycję.

Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie, ustanowione przez papieża Jana Pawła II (w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego) w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich.

Celem obchodów tego święta jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Skip to content